29 червня в поліклінічному відділенні державного некомерційного підприємства «Національний інститут раку» відкрився освітній центр державної установи «Школа супергероїв».
Відтепер діти, що перебувають на лікуванні в НІР, зможуть здобувати шкільну освіту, без перерви у лікуванні, тобто жити тут і зараз, помічати свої досягнення, із задоволенням вчитися новому, що допоможе підтримувати здоровий ритм життя й впевнено йти до одужання.
Проєкт реалізовано спільними зусиллями благодійної асоціації Swiss4Ukraine, яка надала фінансову допомогу для ремонту й оснащення креативного простору Школи Супергероїв, Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я.
В урочистому заході взяли участь заступниця міністра освіти і науки України й засновниця Школи супергероїв Євгенія Смірнова, журналістка та кураторка проєкту «Право на освіту» й ДУ «Школа супергероїв» Наталія Мосейчук, заступник президента благодійної асоціації Swiss4Ukraine, ведуча рубрики в програмі «Сніданок. Вихідний» від 1+1 Антоніна Лесик, Олена Парфьонова – співголова ГО «Батьки СОС», членкиня піклувальної ради Школи, директорка ДНП «Національний інститут раку» – Олена Єфіменко та завідувач науково-дослідним відділенням дитячої онкології – Григорий Климнюк.
«Відкриття Школи Супергероїв у нашому відділенні стало новим рівнем по допомозі дітям, що проходять лікування. Наразі ми з вчителями школи працюємо в синергії. Наша справа зробити все, щоб дитина фізично якнайшвидше повернулась до здорового життя, школа ж турбується про те, щоб дитина залишалась у контексті суспільного життя, щоб той час, що вона провела у лікарні не став втраченим часом шкільної успішності та не завдало додаткового стресу через втрачені соціальні зв’язки», – наголосив завідуючий науково-дослідним відділенням дитячої онкології Климнюк Григорій.
Підписатись
Зараз в Україні працює 8 освітніх центрів ДУ «Школа супергероїв», що забезпечують право на освіту дітей, які перебувають на стаціонарному лікуванні в різних куточках країни.
- у НДСЛ «Охматдит» МОЗ України в Києві,
- у ДНП «Національний інститут раку» в Києві,
- у КП «Дитяча лікарня імені В. Й. Башека» Житомирської міської ради,
- у КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» Житомирської обласної ради,
- у КП «Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня» Дніпропетровської обласної ради,
- у КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» Дніпропетровської обласної ради,
- у міській дитячій клінічній лікарні № 16 Харківської міської ради,
- у лікарні святого Миколая КНП «Львівське територіальне медичне об’єднання “Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги”».
Основне завдання державної установи — забезпечувати освітні послуги для дітей, які перебувають на лікуванні або реабілітації в закладах охорони здоров’я, зокрема дітей, які постраждали внаслідок військових дій, отримали поранення чи стали жертвами фізичного, сексуального чи психологічного насильства, дітей, що мають тяжкі захворювання, зокрема онкозахворювання, чи потребують довготривалої реабілітації (зокрема, мають психічні захворювання та розлади поведінки тощо).
Усі послуги, які надає Школа, є безплатними для батьків і фінансуються державою. Навчання не заважає лікуванню дітей і здійснюється виключно з дозволу та за рекомендаціями лікарів з урахуванням стану дитини.