Державна служба України з надзвичайних ситуацій спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні запустили інформаційну кампанію «Безпека вдома під час війни». Головною метою заходу є підвищення обізнаності українців щодо дотримання правил безпеки при використанні генераторів, газових пальників, систем пічного опалення та свічок в разі відсутності електроенергії.
Впродовж першого місяця нового року в Україні зафіксовано 2710 пожеж, значна частина яких сталися в результаті неправильного використання альтернативних засобів обігріву та освітлення. Через постійні ракетні атаки найбільше страждають об’єкти критичної інфраструктури, як наслідок, відсутність електроенергії та теплопостачання в житлових будинках. Громадяни змушені використовувати альтернативні джерела – генератори, газові пальники, свічки. Недостатня обізнаність людей щодо того, як користуватися цими приладами, заподіює непоправну шкоду майну і здоров’ю українців, а часто й коштує їм життя. Тому дотримання простих правил безпеки допоможе зберегти життя та здоров’я людей.
Як зауважив директор Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Олександр Чекригін, щодня рятувальники ліквідовують наслідки недотримання правил безпеки під час користування опалювальними та електричними приладами. Серед найпоширеніших причин надзвичайних подій — вибухи туристичних газових пальників у квартирах і отруєння чадним газом.
У ДСНС наголосили, що спільно з інформаційною кампанією розпочався процес розробки матеріалів для дітей, що допоможуть засвоїти важливі правила безпеки вдома під час війни й заохочуватимуть їх ділитися отриманими знаннями із батьками.