В межах реалізації права на академічну автономію заклади освіти можуть самостійно розробити власну освітню програму та затвердити її відповідно до Порядку проведення експертизи та затвердження освітніх програм повної загальної середньої освіти, розроблених не на основі типових освітніх програм.
Освітня програма — один із чинників, що визначає якість освітньої діяльності.
Вимоги до освітніх програм, розроблених не на основі типових освітніх програм (далі — нетипові освітні програми), процедуру проведення їх експертизи та затвердження визначає Порядок проведення експертизи та затвердження освітніх програм повної загальної середньої освіти, розроблених не на основі типових освітніх програм.
Головні переваги від створення нетипових освітніх програм для закладів освіти:
- надання можливості поширювати напрацьований досвід та новації;
- врахування стратегії розвитку закладу, специфіки, педагогічного та ресурсного потенціалу;
- наближення змісту освітньої програми до запитів учнів, вимог і потреб суспільства;
- формування компетентності учнів з окремих або всіх освітніх галузей на рівні, вищому за передбачений державним стандартом для відповідного рівня повної загальної середньої освіти;
- реалізація академічної свободи;
- оновлення змісту освіти шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій.
Підписатись
Для проведення експертизи та затвердження нетипової освітньої програми необхідно звернутися до Державної служби якості освіти України. Документи можуть надаватися без заповнення реєстраційної форми та дотримання графіка їх подання.