Психологічна допомога дитині: як обрати психолога

psihologichna dopomoga ditini jak obrati psihologa 767f4c9 - Психологічна допомога дитині: як обрати психолога

Українці вже другий рік поспіль живуть в умовах повномасштабної війни. Постійні тривоги, повітряні атаки, вибухи мають негативний вплив на ментальне здоров’я. Особливу увагу слід звертати на стан дітей, які глибоко переживають тривожність та стрес, стають агресивними, роздратованими. У таких випадках не слід залишати дитину сам на сам із проблемою. Однак батькам не завжди вдається знайти контакт з дитиною. В цьому випадку краще звернутися до спеціаліста. У МОЗ надали пояснення, як обрати гарного психолога для дитини та себе.

Вибір за рекомендаціями. Порадити хорошого психолога можуть друзі або знайомі, які вже скористалися послугами та залишилися задоволеними. Однак тут слід враховувати, що всі люди різні, а тому це не гарантує ідеального варіанту. Щодо дитячого психолога – можна запитати рекомендації в школі або садочку, де навчається дитина.

Вибір спеціаліста з профільною освітою. Перед тим, як записатися на сеанс до психолога, варто з’ясувати, чи має він освіту за відповідним напрямом. У психіатра, до речі, вона має бути медична, адже він має право виписувати медикаментозне лікування. У пошуках спеціаліста для дитини, необхідно звернути увагу, чи є в нього дитяча спеціалізація. Також варто запитати, чи проходить він групову або індивідуальну супервізію, під час якої радяться та набираються досвіду в більш досвідчених колег. Зазвичай, психологи радо діляться такою інформацією.

Підписатись

Дізнатися про підходи в роботі. Ви зможете зрозуміти, чи комфортно буде працювати вам або дитині за такими методами й стратегіями.

Ознайомитися з відгуками. Якщо психолог публічно веде сторінки – подивіться, що саме він там пише. Коментарі та відгуки під публікаціями допоможуть більше дізнатися про спеціаліста.

Домовитись про пробну зустріч. Під час першої зустрічі варто поставити психологу всі питання, які турбують. Уважно послухайте, як на це відреагує спеціаліст. Якщо вам обіцяють відразу вирішити всі проблеми або ставлять діагнози в перші хвилини розмови – це “червоні прапорці”. У такому випадку краще пошукати більш кваліфікованого спеціаліста. Зверніть увагу, що дитячий спеціаліст насамперед має проконсультувати батьків, адже саме вони допомагають дітям впоратися з травмою, особливо у разі терапії для маленьких. Також, за проханням психолога, розмова з дитиною може відбуватися без присутності дорослих (особливо це актуально для підлітків).

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *