Президент вимагає від Уряду щорічного зростання видатків на освіту

prezident vimagaye vid urjadu shhorichnogo zrostannja vidatkiv na osvitu 3af8822 - Президент вимагає від Уряду щорічного зростання видатків на освіту

Президент України Володимир Зеленський під час  традиційного привітання з Днем знань звернув увагу Уряду на необхідність щорічно збільшувати державні видатки на освітню галузь.

"Уряду поставлена чітка вимога щороку забезпечувати зростання державних видатків на освітню галузь. Це має бути враховано й при підготовці бюджету-2022. Ми оновлюємо школи по всій країні й за найближчі роки зробимо освітню інфраструктуру України справді сучасною", – наголосив очільник держави.

Володимир Зеленський також зауважив, що держава повинна сприяти активному способу життя молоді, створюючи відповідні умови для реалізації заходів. Рухаючись в цьому напрямку, запрацювала державна програма «Здорова Україна», якою передбачається також збільшення активностей школярів та студентів.

Отримуйте актуальні новини освіти

Державним бюджетом на 2021 рік передбачено 139,5 млрд. грн на розвиток освітньої галузі, що на 26,6 млрд. грн більше, ніж минулого року. Кошти здебільшого витрачаються на збільшення заробітних плат освітян.

Водночас як інформує ЦК Профспілки працівників освіти і науки, відповідно до спільного звіту ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ та Світового банку лише третя частина всіх держав світу впроваджує заходи щодо оцінювання масштабних втрат в навчанні учнів початкової та середньої школи та впроваджує заходи задля покращення ситуації. Здебільшого це відбувається в країнах з високим рівнем доходів.

«Вивчення ситуації – важливий перший крок до пом'якшення наслідків пандемії в сфері шкільної освіти. Життєво важливо, щоб уряди вкладали кошти в аналіз масштабів втрат в сфері освіти, тільки так можна провести ефективні коригуючі заходи».», – зауважила директор Статистичного інституту ЮНЕСКО Сільвія Монтойя.

За результатами опитування з'ясувалося, що учні повернулися до очного навчання менш ніж у третині країн з низьким і середнім рівнем доходів. Така тенденція збільшує ризик втрати знань і відрахування школярів. При цьому більшість держав повідомили про інформаційну кампанію, спрямовану на заохочення повернення учнів до школи.

Не зважаючи на те, що під час закриття шкіл  перехід на дистанційний формат навчання став справжнім порятунком для дітей у всьому світі, для найбільш вразливих верств населення навіть така можливість виявилася поза досяжністю.

Під час пандемії в 2020 році школи в усьому світі були повністю закриті на всіх рівнях шкільної освіти в середньому протягом 79 навчальних днів, що становить приблизно 40% від загального навчального часу в країнах, що входять до складу Організації економічного співробітництва і розвитку і Великої двадцятки. Цей показник варіювався від 53 днів в державах з високим рівнем доходів до 115 днів в державах з рівнем доходів нижче середнього.

Задля перебудови навчального процесу зростає потреба у фінансуванні сфери освіти, в той час, як доходи держав падають.

Водночас лише 49% країн світу збільшили свій бюджет на освіту у 2020 році в порівнянні з 2019 роком, а 43% зберегли бюджет незмінним. У 2021 році більше, ніж 60% країн планують збільшити витрати на освіту в порівнянні з попереднім роком.

Результати дослідження підтверджують, важливість повернення дітей за парти якомога в коротші терміни та необхідність впровадження заходів задля створення більш ефективної системи дистанційного навчання, що надасть змогу підготуватися до майбутніх криз, а також максимально повно оцінити масштаби втрат, пов'язаних з пандемією.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *