Вчора, 13 вересня 2021 року, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет і директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Аруп Банерджі в присутності Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Віцепрезидента Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Анни Б’єрде підписали Угоду про позику щодо фінансування інвестиційного проєкту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів» у розмірі 200 млн доларів США.
Головна мета проєкту полягає у створенні умов для підвищення ефективності, якості та прозорості вищої освіти в Україні. Він складається з чотирьох частин:
Перша частина – вдосконалення підходів до управління, фінансування, якості та прозорості у сфері вищої освіти, а саме: створення умов та стимулів для впровадження структурних реформ, зокрема шляхом впровадження цифрових рішень.
Друга частина – формування партнерських альянсів закладів вищої освіти для підвищення ефективності та якості.
Отримуйте актуальні новини освіти
Третя частина – розбудова спроможності та покращення освітнього середовища (закупівля комп'ютерного та мультимедійного обладнання і програмного забезпечення для організації дистанційного навчання й викладання, засобів сучасної телекомунікації, розбудови сучасної цифрової інфраструктури в ЗВО, розроблення та запуску електронних систем управління навчанням, придбання лабораторного обладнання для сучасних навчальних і дослідницьких лабораторій для ЗВО тощо).
Четверта частина – оперативне управління проєктом, його оцінювання та моніторинг реалізації, організація діяльності системи фінансового управління, підготовка звітних документів.
Як зауважив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, що підписання угоди є свідченням комплексної підтримки Світового банку в процесі реформування освіти України після більш як 10-річної перерви. Даний п'ятирічний проєкт є одним із кроків до продовження якісних перетворень в освітній сфері.
Основними напрямами спрямування фінансових ресурсів у межах проєкту є:
- підтримка об'єднаних університетів – тих закладів, які ініціюють процедури злиття для більш ефективної організації навчання та викладання;
- інвестиційна підтримка закладів вищої освіти, які демонструють достатній потенціал для розвитку та ефективність управлінських процесів;
- розбудова цифрової інфраструктури та цифрових рішень для ЗВО – від закупівель мультимедійного обладнання до цифровізації процесів управління та оцінювання навчальних досягнень.