Послаблення карантинних обмежень цьогоріч сприяло тому, що літній відпочинок дітей розпочався наприкінці травня, однак з певними обмеженнями. Які карантинні правила діють у закладах відпочинку для дітей та як обрати табір?
Цього року батьки все більше віддають перевагу дитячим таборам, які розташовані в транспортній доступності з місцем проживання аби мати змогу негайно приїхати до закладу для вирішення будь-яких питань.
Найбільшою популярністю користуються табори з денною програмою, проєктні або наметові заклади. Перший варіант передбачає перебування дитини в закладі лише вдень, а вечері вона повертається додому. У проєктних таборах передбачається занурення в окрему тематику, так існують математичні, мовні, ІТ заклади тощо. У наметових таборах діти постійно знаходяться на свіжому повітрі. Тут їм вдасться оволодіти навичками самообслуговування та зануритися в незвичну атмосферу.
Отримуйте актуальні новини освіти
Відповідно до постанови «Про затвердження протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», затвердженої Головним санітарним лікарем України, робота дитячих закладів відпочинку та оздоровлення має бути організована з дотриманням певних правил та вимог, а саме:
- прийом дітей до закладу має географічно обмежуватися відповідно до регіону його розташування;
- наявність у дитини медичної довідки за формою №079/о та довідки про відсутність контакту з інфекційним хворим, яка видається за три дні до початку відпочинку;
- перевезення дітей до табору повинно здійснюватися з дотриманням всіх вимог та правил (засоби індивідуального захисту, температурний скринінг, безпечна дистанція);
- забороняється перебування в літньому таборі дитини із симптомами ГРВІ, в разі їх виявлення дитина має бути ізольована в одномісному боксі. В цей час слід повідомити батьків та здійснити заходи щодо виявлення або відсутності короновірусної інфекції.
Батьки мають право перебувати на території закладу з метою захисту прав дитини та реалізації ними прав, передбачених законодавством, за умови використання засобів індивідуального захисту.
В закладі забороняється використання тканинних рушників, м’яких іграшок, проведення масових заходів у закритих приміщеннях, батьківських зборів та днів, допуск сторонніх осіб. Кількість дітей в групах має бути обмежена із забезпеченням 5 м2 на одну дитину в кімнаті з метою збереження безпечної дистанції.
Під час вибору літнього табору для дитини батьки мають звернути увагу на статус власника, відповідно до якого заклад може бути відомчим (лише «Артек», та «Молола гвардія»), обласним чи комунальним, приватним. Переважна більшість закладів належать останній групі. Особливу увагу слід звернути та не, чи внесено обраний заклад до Державного реєстру дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, що надає додаткову гарантію якості послуг. Такі заклади обов’язково мають ліцензію та державну акредитацію, і організовані відповідно до законодавчих актів, визначених для дитячих таборів.