МОН надало роз’яснення щодо організації нового навчального року в школах

mon nadalo rozjasnennja shhodo organizaciyi novogo navchalnogo roku v shkolah 84efa2b - МОН надало роз’яснення щодо організації нового навчального року в школах

Навчальний процес у школах розпочнеться 1 вересня та має бути організований з неухильним дотримання протиепідемічних заходів. Про особливості навчання в умовах карантину, реформу шкільного харчування, тематику першого уроку та інші моменти йдеться у листі-роз’яснені МОН, яке направлено керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, керівникам закладів загальної середньої освіти.

В листі наголошується, що організація навчального процесу в закладах загальної середньої освіти відбуватиметься з дотримання всіх протиепідемічних заходів, затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря.

Навчання в школі розпочнеться традиційно 1 вересня 2021 року, триватиме не менше, ніж 175 днів, та має завершитися не пізніше 1 липня 2022 року.

Отримуйте актуальні новини освіти

Рішення щодо структури і тривалості навчальних року, тижня, дня, занять, форми організації освітнього процесу приймається педагогічною радою закладу в межах часу, передбаченого освітньою програмою, з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.

Організація освітнього процесу є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогів, що передбачено академічною автономію.

Під час карантину навчальний процес може бути організований з використанням технологій дистанційного формату навчання згідно з Положенням про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти.

МОН рекомендує присвятити перший урок у новому навчальному році відзначенню 30-ї річниці незалежності України. Для цього в процесі підготовки до уроку можна скористатися:

  • тематичними матеріалами від Українського інституту національної пам’яті, які містять, зокрема, інформацію про етапи українського державотворення, відновлення незалежності, Конституцію Пилипа Орлика, що доступні за посиланням; 
  • матеріалами від ГС «Освіторія» для тематичного уроку до Дня Незалежності у 1-11 класах що доступні за посиланням.

1 вересня  заклади також можуть долучитися до інтерактивного уроку для учнів 1-6 класів. Трансляція уроку розпочнеться 1 вересня о 9:30 на YouTube-сторінці ГС «Освіторія».

В закладах загальної середньої освіти з метою формування безпечного та інклюзивного освітнього середовища у школах відбулося впровадження реформи шкільного харчування за ініціативи та під патронатом Першої леді України Олени Зеленської відповідно до Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі.

В межах реформи відбувається:

  • модернізації харчоблоків;
  • оновлення нормативно-правового забезпечення;
  • реалізація нового меню шкільної їдальні;
  • проведення вебінарів та майстер-класів.

Оновлені норми та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку набирають чинності з 1 вересня 2021 року.

З урахуванням об’єктивних труднощів з організацією закупівель харчових продуктів та/або послуг з харчування, Уряд встановив гнучкий перехідний період на нові норми харчування з 1 вересня 2021 року до 1 січня 2022-го. Так, до 1 січня 2022 року в разі наявності укладених до 7 квітня 2021-го договорів на постачання харчових продуктів або надання послуг з харчування, строк дії яких встановлено до 31 грудня 2021 р., можуть застосовуватись норми харчування, затверджені постановою Кабінету Міністрів № 1591.

В листі наголошується, що 8 серпня 2021 року набув чинності Закон щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти. Рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) ухвалюють Верховна Рада АР Крим, обласні, міські, селищні, сільські ради відповідно до вимог законодавства.

Уповноваженим органам необхідно до 1 вересня 2024 року затвердити плани формування мережі закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, з урахуванням вимог цього Закону до ліцеїв, щодо безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього простору, демографічних показників розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, спроможності територіальних громад, профілізації старшої профільної школи і необхідності охоплення на відповідній території усіх профілів навчання, визначених законодавством, з метою гарантування і забезпечення права кожного учня на вибір відповідного профілю навчання.

В листі МОН також зазначається інформація щодо: 

  • освітньої діяльності (змісту освітньої діяльності, освітніх програм, зокрема типових, підготовки до проведення ДПА, платформи «Всеукраїнська школа онлайн»
  • створення безбар’єрного простору (подолання соціальних бар’єрів, створення універсального дизайну та розумних пристосувань у закладах освіти, впровадження педагогіки партнерства, створення безбар’єрного фізичного простору, архітектурну доступність закладів освіти з урахуванням принципів універсального дизайну та розумного пристосування будівель, приміщень та прибудинкових територій закладів);

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *