Міністерство освіти і науки України надало додаткові розʼяснення щодо фінансування педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, де оголошено простій
У МОН наголошують, що для місцевих бюджетів, у яких закладам загальної середньої освіти оголошено простій у звʼязку із окупацією чи веденням активних бойових дій, кошти для оплати простою передбачені в обласному бюджеті.
Розрахунок освітньої субвенції в частині оплати простою, що передбачається в обласних бюджетах, здійснюється наступним чином:
- 2/3 посадового окладу вчителя вищої категорії з підвищенням на 10 % потрібно помножити на кількість педагогічних працівників ЗЗСО, де оголошено простій;
- отриману суму необхідно збільшити на 22% нарахування єдиного соціального внеску на фонд заробітної плати.
У МОН наголосили, що керівники державних органів, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, мають право самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду
ОВА повинні щомісяця здійснювати фінансування вказаних видатків відповідно до фактичної кількості педпрацівників, яким оголошено простій, та встановлених їм посадових окладів (ставок заробітної плати) згідно з тарифними розрядами і з передбаченими для них підвищеннями.
Підписатись
Територіальні громади, де є ЗЗСО на простої, повинні будуть звертатися до ОВА по ці кошти, підтверджуючи щомісяця фактичну кількість вчителів, яким оголошено простій.
Освітня субвенція для оплати простою для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти не передбачена.
У Міністерстві звертають увагу на те, територіальні громади не мають права на отримання освітньої субвенції для оплати простою педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, які провадять освітній процес, надали персональні дані учнів та, відповідно до кількості цих учнів, отримали освітню субвенцію.
Територіальні громади повинні здійснювати оплату праці педагогічних працівників таких закладів освіти (відповідно до навантаження чи оплату простою для окремих працівників) за рахунок освітньої субвенції, яку отримали виходячи із контингенту закладу освіти. Освітня субвенція для оплати простою з обласного бюджету спрямовується виключно для закладів загальної середньої освіти, які не мають можливості відновити освітній процес, не надали персональні дані учнів та, відповідно, не отримали освітню субвенцію.