Як українським школярам вчитися за кордоном та надолужити навчання вдома: пропозиції від МОН

jak ukrayinskim shkoljaram vchitisja za kordonom ta nadoluzhiti navchannja vdoma propoziciyi vid mon eb3e68f - Як українським школярам вчитися за кордоном та надолужити навчання вдома: пропозиції від МОН

У більшості країн, де наразі перебувають українці, існує вимога щодо обов’язкового відвідування дітьми закладів освіти. В той самий час українські учні продовжують дистанційно навчатися в школах України, поєднуючи два освітні напрямки. В Міністерстві освіти і науки наголошують, що дітям не треба тягнути дві школи, оскільки це складно та виснажливо для учнів. МОН звернулося до європейських міністерств освіти з проханням проконсультувати та скерувати українських батьків, як їхні діти можуть продовжити вчитися і за кордоном і в Україні.

Дистанційне навчання рекомендовано для тих, хто виїхав до країн, де не вимагають ходити до місцевих шкіл. Там, де обов’язковою вимогою є відвідування місцевих закладів освіти, можна перейти на сімейний формат навчання або обрати індивідуально-дистанційний формат, що передбачає вивчення лише тих предметів, які в іноземній країні не викладаються, зокрема українська мова, література, історія.

Можна відвідувати лише місцеву школу, в якій дитина отримає довідку про результати навчання, які вона здобула й які теми опрацювала. З цією довідкою вона повертається до України, де відбувається зарахування по тих предметах, які вона вивчала, і пропонується виконати певні контрольні з тих дисциплін, які не вивчала.

Підписатись

Ще одним варіантом поєднати навчання за кордоном та в Україні є переведення дитини в міжнародну українську школу.

В МОН заспокоюють батьків, які планують повертатися додому та запевняють, що до кожної дитини буде індивідуальний підхід.

“Україна радісно прийме всіх здобувачів освіти назад. Ніхто не збирається знижувати рівні класів і так далі. У кожному випадку здійснюватиметься суто індивідуальний підхід”, – наголошує генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти  МОН Олег Єресько.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *