Війна в Україні наробила багато лиха. Через постійні обстріли велика кількість українців отримує фізичні травми, серед яких не лише військові, а й цивільні. На жаль, людей з інвалідністю стає більше. У дітей можуть виникати питання, чому у людини відсутня кінцівка, або на тілі помітні сліди від поранень. Батьки мають знати, як правильно відповідати дітям, аби вони нормально реагували на видимі недоліки людей, й проявляли толерантність до всіх, не схожих на них.
Експерти ГО «Голоси дітей» наголошують на тому, що відповідаючи на незручні запитання, дорослі мають бути щирими та чесними. Пояснювати інформацію слід в доступній формі, з урахуванням віку дитини. Краще це робити наодинці в спокійній атмосфері.
Не варто боятися вимовляти слово «інвалідність». В той самий час слід говорити про людину, а не про її діагноз. Дитині обов’язково слід пояснювати чому інша людина має незвичний вигляд чи поведінку. При цьому замість слова «інвалід» необхідно казати «людина з інвалідністю», пояснивши це тим, що такі слова можуть образити людину. Це допоможе дитині приймати інвалідність як частину життя.
У дитини може виникнути багато додаткових питань. І дорослий може не знати відповідей на них. В цьому випадку краще пояснити дитині, що наразі немає відповіді на запитання, але ви обов’язково повернетесь до цієї теми. Також не слід обтяжувати дитину енциклопедичними знаннями. Краще пояснити, що всі люди різні, не схожі між собою, і це нормально. І до всіх людей слід ставитись однаково і рівно не зважаючи на певні вади, що має базуватися на повазі, а не на страху чи жалю.
Підписатись
Дітям слід пояснювати, що особливі риси деяких людей не мають стати перепоною в спілкуванні з ними. При цьому важливим є ставлення самих батьків до людей з інвалідністю. Якщо дитина спілкується з такою людиною не слід їй заважати або забороняти, а навпаки, підтримувати її в цьому спілкуванні.
Аби налаштувати дитину на доброзичливе й позитивне ставлення та сприйняття людей з видимими ознаками поранень, батьки мають стати прикладом для дитини, адже багато залежить від їхнього вміння пояснити все дітям і правильно налаштувати на сприйняття світу та себе в цьому світі.