Як студентам підтвердити рівень освіти, щоб отримати відстрочку

jak studentam pidtverditi riven osviti shhob otrimati vidstrochku ad9c155 - Як студентам підтвердити рівень освіти, щоб отримати відстрочку

Варто зазначити, що новий закон не стосується аспірантів, які отримують рівень освіти за кошти фізичних або юридичних осіб на умовах контракту

У середині квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон №10449 про мобілізацію, який змінює правила надання відстрочки студентам. Наразі для її отримання необхідно, аби рівень освіти, яку отримує студент, був вищим за раніше отриманий рівень освіти.

Детальніше про це розповів юрист Дмитро Дончак.

Як підтвердити рівень освіти

Він пояснив, як довести, що особа здобуває рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній статтею 10 Закону України "Про освіту".

Підписатись

Згідно зі слів юриста, такий алгоритм новим законом наразі не визначений.

"Тобто незрозуміло – чи сам військовозобов'язаний повинен надавати такі докази, чи в ТЦК повинні перевірити ваші попередні освіти", – сказав Дмитро Дончак.

Але при цьому громадянин може самостійно перевірити свої дипломи в базі ЄДЕБО (єдина державна електронна база з питань освіти) за посиланням.

У цій базі можна ввести свої дані:

  • ПІБ;
  • тип документа;
  • номер документа,

Після цього є змога отримати висновок про його чинність.

Але ви не можете там ввести свої ПІБ і переглянути всі свої документи про освіту (хоча теоретично це можливо). Тому поки що доказом є надання вами копій та оригіналів документів про попередню освіту. Можливо, військкомати будуть підключені до цієї бази і зможуть самостійно перевіряти – яку освіту вже отримав військовозобов'язаний", – зазначив Дончак.

Юрист порадив, при поданні документів в ТЦК, надати дипломи та довідки з ЄДЕБО про дійсність цих дипломів. І робити так доти, доки не з'являться додаткові роз'яснення.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *