Як батьки можуть допомогти дитині швидко та без стресу адаптуватися до нового освітнього середовища: корисні поради

jak batki mozhut dopomogti ditini shvidko ta bez stresu adaptuvatisja do novogo osvitnogo seredovishha korisni poradi 205ae3c - Як батьки можуть допомогти дитині швидко та без стресу адаптуватися до нового освітнього середовища: корисні поради

Період літніх канікул завершується і всі учасники освітнього процесу активно готуються до нового навчального року. Перші тижні навчання найбільш напружені та стресові для дітей, коли відбувається процес психологічної та фізичної адаптації до нових умов. В цей період безпосередня участь та допомога батьків набуває особливого значення. На порталі «24 канал» надається декілька дієвих порад, як батькам допомогти дитині подолати стрес та комфортно почуватися в новому освітньому середовищі.

Новий навчальний рік з новим режимом, новими правилами, знайомствами, спричиняє появу страху, стресу та занепокоєння у дітей, особливо у першачків, які входять до нового середовища та мають пристосовуватися до нових умов.

Отримуйте актуальні новини освіти

Для психологічної адаптації першокласникам знадобиться 6-8 тижнів. В цей період батьки мають бути особливо уважні до дитини, частіше говорити про школу, цікавитись шкільним життям, оговорювати незрозумілі для дитини моменти, розповідати приклади з власного життя, цікаві історії, пов’язані зі школою. Для старшокласників процес адаптації може тривати до одного місяця.

Найважливішим моментом освітнього процесу є успішність учнів. Однак вона має виражатися не в оцінках, а в знаннях. За словами експертів дитина може отримувати низькі оцінки не через погані знання, а навпаки, вона може вже знати програму, їй не цікаво на уроках, не подобається предмет чи його викладання тощо.

Оцінювання учнів достатньо узагальнене й часто не показує фактичний рівень знань дитини. Для того, щоб дізнатися реальний потенціал дитини, необхідно зрозуміли його інтереси та виявити здібності.

Якщо дитина отримала низьку оцінку, батькам не слід її сварити, а навпаки дізнатися реальну причину такої успішності. Можливо учневі не підходить манера викладання, темп навчального процесу з окремої дисципліни, недостатній багаж знань для вивчення нових тем.

Однією з найбільших помилок, якої припускаються батьки, є порівняння дитини з іншими. Батьки мають пам’ятати, що їхня дитина індивідуальна та неповторна. Порівнювати її можна лише з нею самою, якою вона була вчора чи раніше. Дитину необхідно хвалити за будь-який прогрес, успіхи та досягнення.

Батькам не слід вимагати від дитини більшого, ніж вона здатна. Надмірний тиск призведе до більшого стресу та тривоги. Дитину необхідно мотивувати, а не тиснути.

Найбільш важливим моментом в житті дитини є її соціалізація, з якою пов’язано найбільше стресів. Часто підлітки відчувають свою «ненормальність», болісно реагують на коментарі інших людей. Якщо дитина піддається цькуванню або натиску серед однолітків, батькам необхідно втрутитись, відверто поговорити з дитиною про її страхи та спільно знайти шляхи до вирішення проблеми. В разі необхідності можна залучити психолога.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *