За рішення Уряду в разі переходу регіону до жовтої та помаранчевої зони, робота закладів освіти продовжиться в очному форматі за умови вакцинації 80% педагогічних працівників. В іншому випадку навчальний процес відбуватиметься в дистанційному форматі. Закладів освіти, які б задовольнили такі вимоги, наразі одиниці. В середньому вакциновано 42% педагогів, про що повідомляється у сюжеті ТСН.
Чому педагоги відмовляються від вакцинації проти COVID-19?
Ситуація в різних регіонах неоднозначна. В деяких школах вчителі перебувають на педнарадах без масок і не дотримуються дистанції. При цьому директори шкіл вакцинувалися, однак вплинути на колектив не мають права, оскільки щеплення є добровільною процедурою.
Отримуйте актуальні новини освіти
Експерти зауважують, що небажання вакцинуватися не пов’язане з перспективою дистанційної роботи. Вчителі відмовляються від щеплення через релігійні упередження, вважаючи процедуру за чіпування, або острах ускладнення після вакцинації.
Найбільша кількість охочих спостерігається в школах, де переважна частина персоналу перехворіла на короновірусну інфекцію. Водночас сприяє високому рівню вакцинацій наявність пункту щеплення поблизу школи.
В Міністерстві освіти і науки наголошують, що вакцинація є добровільною, тому адміністрації шкіл не мають права тиснути на персонал. В той самий час формат роботи закладу освіти залежатиме від кількості вакцинованих вчителів.
У МОН та МОЗ мають намір організувати пункти щеплення безпосередньо в закладах освіти, щоб максимально спростити процес вакцинації. Також Міністерство охорони здоров'я України оголосило конкурс серед шкіл, в яких буде вакциновано 80% персоналу. Заклади освіти зможуть виграти комп'ютери та роутери.