Чи можуть мобілізувати аспірантів у 2024 році

chi mozhut mobilizuvati aspirantiv u 2024 roci e85f310 - Чи можуть мобілізувати аспірантів у 2024 році

Пояснюємо, до чого готуватися аспірантам згідно з ухваленим законом про посилення мобілізації

Майже місяць тому, 18 травня, в Україні набули чинності нові мобілізаційні заходи. Зокрема це стосується й змін до правил призову аспірантів.

Розповідаємо, що чекає аспірантів та чи підлягають вони мобілізації.

Чи можуть призвати на фронт аспірантів

Так у документі зазначено, що право на відстрочку від мобілізації мають всі здобувачі третього освітньо-наукового рівня. При цьому це не залежить від форми навчання.

Перша версія законопроєкту №10449 передбачала, що право на відстрочку не отримають аспіранти, які навчаються за контрактною формою. Тобто ті особи, що навчаються коштом фізичних або юридичних осіб, могли б бути потенційно мобілізовані.

Але згодом у ВРУ вирішили, що права та обов'язки тих українців, хто навчається в аспірантурі на контрактній основі, і тих, хто здобуває освіту на бюджетними коштами, мають бути рівні.

А якби мобілізація аспірантів відбувалася б за таких умов, то порушувала Конституцію України та принцип рівності.

Тому Комітет Верховної Ради України з питань освіти та науки своїм рішенням все ж рекомендував виключити норму про аспірантів-контрактників з проголосованого в першому читанні проєкту закону.

Варто зазначити, що ухвалений закон не містить подібних антиконституційних положень. Саме тому аспіранти як контрактної, так і бюджетної форм навчання мають відстрочку від мобілізації.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *