В Україні триває другий рік повномасштабної війни. Попри наявні перешкоди, педагоги намагаються організовувати навчальний процес та сумлінного працювати з дітьми, однак суттєво надолужити освітні втрати занадто складно. Відома психологиня Світлана Ройз підготувала перелік безкоштовний освітніх проєктів для учнів різного віку, покликаних допомогти щколярам подолати наявні прогалини у навчанні.
Добірка ресурсів:
1. Залишаємось з Україною (5-11 клас)— проєкт, створений для українських дітей, які тимчасово перебувають за кордоном через російську агресію. Це «живі» онлайн-уроки одна година двічі на тиждень – з української мови, літератури та історії України для дітей 5-11 класів.
https://smart-osvita.org/…/zalyshaiemos-z-ukrainoiu…/
2. Кетч-ап класи для школярів: були орієнтовані на школярів 5-11 класів, які потребували додаткових занять, аби опанувати матеріал з основних предметів та надолужити те, що вони пропустили через війну. Упродовж 5 тижнів діти поглиблювали знання з математики, англійської та української мов, фізики, біології та хімії. Влітку буде новий набір , слідкуйте за анонсом
https://smart-osvita.org/…/catch-up-clasy-dlia-uchniv…/
3. Вчитися вухами: Безоплатні аудіоуроки з української мови, літератури та історії України для учнів 8–11 класів. 120 аудіоуроків за темами другого навчального семестру. Тривалість кожного уроку —20 хвилин.
Телеграм-каналі: https://t.me/VCHYSIA_VUKHAMY.
https://audiolessons.nus.org.ua/
4. Пізнавальні онлайн-зустрічі англійською з іноземними викладачами Щодня. Українські діти від 2 до 18 років, вчителі й батьки можуть безоплатно відвідувати англомовні пізнавальні онлайн-зустрічі. Їх проводять викладачі-волонтери з різних куточків світу: із Канади, Австралії, Японії, США, Португалії, Іспанії та ін.
Підписатись
https://smart-osvita.org/…/piznavalni_onlain_zustrichi…/
Проекти ГО Смарт-Освіта можна подивитись тут
https://smart-osvita.org/our-projects/
5. Освітній СУП Безкоштовний тьюторинговий проєкт в Україні саме зараз шукає 2000 учнів та учениць 5-10 класів, на яких чекатимуть онлайн-заняття з математики та української мови з урахуванням шкільної програми.
Старт навчання – 24 квітня, тривалість – до початку червня;
4 години занять на тиждень;
Кінцевий термін реєстрації – 9 квітня 2023, 23:59 за київським часом.
https://ee.humanitarianresponse.info/x/XWBUblAh
6. Вивчаю не чекаю – безкоштовний застосунок для учнів 1-4 класів для вивчення математи і читання в ігровій формі
https://linktr.ee/cant_wait_to_learn_ua
7. Всеукраїнська школа онлайн. Відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класу
https://lms.e-school.net.ua/
8. Безкоштовна комплексна підготовка до НМТ для цьогорічних випускників шкіл на гейміфікованій платформі https://ilearn.org.ua
Щоденні вебінари з найкращими вчителями країни, аби діти мали змогу якісно підготуватися і вступити до вишу.
9. Освітній проект для вивчення математики в ігровій формі для школярів 5-9 класу – зараз проект закінчується, з осені планується початок нового – слідкуйте за анонсами
https://playmath.gioschool.com/…
10. MemoryCraft – збірка матеріалів для тематичних занять з дітьми 10-13 років до різних пам’ятних дат – і громадянських свят, і днів пам’яті. Поєднання знайомства з історією того чи іншого явища, та створення паперової моделі є родзинкою цього проєкту. Таке задіяння кількох каналів сприйняття – аудіального, візуального і тактильного, дозволяє більш повно залучити увагу дітей і підлітків. https://valencyrethink.blogspot.com/p/memorycraft.html…
11. Ниточки історії – подкаст записаний у 2022 році за мотивами обговорення з учнями 7 класу БеркоШко (12-13 років) актуальних подій російсько-української війни і їхнього зв'язку з подіями минулого https://www.youtube.com/playlist…