28 січня в історії:: затвердження Державного прапору України

28 sichnja v istoriyi zatverdzhennja derzhavnogo praporu ukrayini e22f0cd - 28 січня в історії:: затвердження Державного прапору України

28 січня 1992 р. Верховна Рада України під головуванням Івана Плюща ухвалила Постанову «Про Державний прапор України».

Прапор у синьо-жовтих кольорах використовувався на українських землях ще з Середньовіччя. Зокрема, на прапорах Галицько-Волинського князівства було зображено золотого лева на синьому тлі.

Синьо-жовтий прапор широко використовував український національно-визвольний рух під час європейської «Весни народів» 1848 року (наприклад, він був піднятий на Львівській ратуші), а в роки Першої Світової війни блакитним полотнищем із золотим обрамленням користувалися українські січові стрільці.

Прапори з синім й жовтим кольором під час визвольних змагань 1917-1921 років використовували Центральна Рада, УНР, Гетьманат Павла Скоропадського та ЗУНР. У 1941-1944 роках жовто-синій стяг мали дивізія «Галичина — та ОУН (М), а ОУН(Б) — синьо-жовтий.

Підписатись

За часів СРСР прапор у жовтий і блакитний колір був під забороною і його застосування каралося кримінальною відповідальністю як прояв націоналізму.
Уперше за новітніх часів масово Національний прапор стали підносити на заходах Народного Руху України.

24 липня 1990 року синьо-жовте полотнище вперше офіційно з'явилося у столиці України — воно було підняте біля будівлі міської ради на Хрещатику на знак ухвали «Декларації про державний суверенітет України».

28 sichnja v istoriyi zatverdzhennja derzhavnogo praporu ukrayini 237366c - 28 січня в історії:: затвердження Державного прапору України

24 серпня 1991 р. Верховна Рада України ухвалила Акт проголошення незалежності України. Народні депутати України на чолі з Вячеславом Чорноволом внесли до сесійної зали Верховної Ради Національний прапор. Цей прапор зберігається у музеї Верховної Ради як національна реліквія.

4 вересня Національний прапор був урочисто піднятий над куполом Верховної Ради.

28 січня 1992 року Верховна Рада офіційно затвердила державним прапором України «національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої — синього кольору, нижньої — жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3». Це рішення було підтверджене 20-ю статтею Конституції України.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *