Як навчають дітей медіаграмотності за кордоном та досвід для українських шкіл

В епоху цифрових технологій однією з важливих навичок для кожної людини є медіаграмотність – вміння критично оцінювати інформацію, відрізняти правдиві факти від фейку.

За даними соціологічного опитування лише 14% підлітків перевіряють інформацію в мережі інтернет. Більшість обирають один із популярних соціальних порталів, таких як Telegram, в якості основного джерела інформації. Як за кордоном навчають дітей медіаграмотності? Як досвід іноземних країн можна використати в українських школах, з’ясовувала УП. Життя.

Після того, як Молдовою прокотилася хвиля фейків та маніпуляцій, з 2014 року в країні запровадили проєкт національного рівня для школярів та студентів, покладений на навчання медіаграмотності. З 2017 року в початковій та середній школі розпочали курс «Цифрова освіта».

В Польщі школярів молодших класів та дошкільнят навчають за методикою Fonolandia, яка містить освітні матеріали та ігри про медіаграмотність, кібербулінг та інтернет.

В Грузії навчання медіаграмотності покладено на громадські організації, які створюють навчальні посібники та онлайн-ігри з теми.

В Угорщині школярі молодшої та середньої школи вивчають інструменти, за допомогою яких можна аналізувати інформацію.

В Чехії уроки з медіаграмотності інтегровані в навчальний процес.

У Швеції медіаосвіта впроваджена в школі ще з 1980 року. Освітній портал Surfa Iugnt вчить аналізувати інформацію, розпізнавати правду від фейку.

Отримуйте актуальні новини освіти

В Україні нещодавно стартував урок з медіаграмотності  «Як навчити учнів відрізняти фейки від правди?» для учнів 7-11 класів, в якому українські зірки перевіряють фото, відео контент на правдивість, викривають маніпулятивні інструменти, які застосовуються у соцмережах. Вправи уроку покладені на розвиток вміння у дітей до ідентифікації фейкової інформації та протистояти її негативному впливу.

Вчителі шкіл мають можливість скористатися розробкою та проводити такі уроки в класах. Для цього рекомендується попередньо переглянути відеоматеріали про фейки, їх емоційний вплив та конспірологію. На початку заняття дітям надається пам’ятка «Як зловити фейк?».

jak navchajut ditej mediagramotnosti za kordonom ta dosvid dlja ukrayinskih shkil c512024 - Як навчають дітей медіаграмотності за кордоном та досвід для українських шкіл

Учнів можна ознайомити з сервісом TinEye для перевірки фотографій, за допомогою якого можна визначити коли та де була зроблена світлина, оригінальність фото, використання графічного редактора тощо. Цифровий інструмент Youtube DataViewer дозволяє визначити дату та час появи відеоматеріалу в мережі інтернет.

Ознайомити учнів з різними типами медіа, інфографікою, відео та мультфільмами можна за допомогою сайту  Детектор медіа та мультимедійного онлайн-посібника «Медіа-драйв».

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *