Розпочався конкурс на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим ученим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні, метою якого є увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні.
Щороку до Дня Гідності та Свободи з метою увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні за вагомий внесок у розвиток української науки, посилення міжнародного авторитету України, внесок у розвиток демократичних та гуманістичних цінностей у сфері науки і освіти найкращим молодим вченим призначаються державні іменні стипендії.
Претенденти на здобуття державних іменних стипендій мають подати документи до 20 вересня 2023 року в паперовому та електронному вигляді на адресу: Міністерство освіти і науки України, проспект Берестейський, 10, м. Київ, 01135, та заповнюють електронну форму за посиланням.
За результатами конкурсного відбору найкращим молодим ученим буде призначено 25 державних іменних стипендій строком на один рік у п’яти номінаціях:
- стипендія імені Дмитра Максимова;
- стипендія імені Назарія Войтовича;
- стипендія імені Романа Гурика;
- стипендія імені Устима Голоднюка;
- стипендія імені Юрія Поправки.
Підписатись
Виплата стипендій розпочнеться з 1 січня 2024 року.
У МОН нагадали, що обов’язковою умовою для здобуття стипендії є наявність у претендента вагомих наукових результатів з наукового напряму, в якому працює (за яким навчається) претендент (не менше трьох з перерахованих форм: монографії, наукові статті, зокрема опубліковані у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Web of Science, Scopus (Index Copernicus для гуманітарного та соціоекономічного напрямів), наукові доповіді, охоронні документи на об’єкти інтелектуальної власності, науково-методичні документи, звіти).
Особливе значення при визначенні переможців Конкурсу має активна громадянська позиція претендента щодо захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів держави, її європейського вибору, а також у формуванні національної самосвідомості, гідності та почуття патріотизму.