Rakuten Viber провів опитування українців, чи задоволені вони освітнім процесом у школі в цьому році. Більше половини респондентів (57%) відповіли, що цей рік тяжко назвати навчальним. Однак кожен четвертий українець радий, що війна не стала на заваді навчанню.
Про це інформує Рубрика.
Rakuten Viber запитав українців і дізнався, чи задоволені вони освітнім процесом у школі цього року. В опитуванні в офіційному каналі Viber Україна взяли участь більше 70 тисяч користувачів з України.
Результати опитування показали, що більше половини українців (57%) не вважають освітній процес у школі цього року повноцінним. Інші 24% респондентів задоволені, що навчання продовжується навіть під час війни. Ще 12% вказують, що бувають різні моменти й доводиться багато вивчати самостійно, а 7% відповіли, що завдяки ентузіазму вчителів — процес навчання кипить.
Загалом на питання "Чи задоволені ви освітнім процесом у школі цього року" відповіді розподілилися наступним чином:
- Цей рік тяжко назвати навчальним — 57%
- Так! Чудово, що є навчання навіть під час війни — 24%
- Бувають різні моменти, доводиться багато вивчати самостійно — 12%
- Дякуючи ентузіазму вчителів — процес навчання кипить — 7%
Респонденти також відповіли, що вони хотіли б покращити в освіті наступного року в першу чергу: майже половина українців (47%) вказали на необхідність зменшення навантаження та перебудову освітньої програми. 27% респондентів відзначили, що їм не подобається онлайн-навчання, а 6% навпаки — що треба відмовитися від офлайну на період війни. Ще 11% прагнуть, аби приділяли більше уваги психологічному стану дітей, 5% — більшої соціалізації для учнів, 4% — більшого залучення онлайн-інструментів та інтерактивів.
Відповіді на питання, що саме варто покращити наступного року, розподілилися таким чином:
- Зменшити навантаження та перебудувати освітню програму — 47%
- Не навчатися онлайн — 27%
- Приділяти більше уваги психологічному стану дітей — 11%
- Відмовитися від офлайну на період війни — 6%
- Більше соціалізації діткам — 5%
- Треба активніше залучати освітні онлайн-інструменти та інтерактиви — 4%