Часте використання електронних пристроїв може спричинити цифрову деменцію. Про це заявив нейробіолог, завкафедри психіатрії Ульмського університету, позаштатний експерт клініки Verba Mayr Манфред Шпітцер.
Збільшення часу, проведеного в пандемію з гаджетами, негативно позначилося на дошкільниках. Про це повідомляє Медичний портал Medical Answers Підписатись
«Гаджети покликані полегшити нам життя, але їхня підступна небезпека в тому, що їх використання призводить до поступового руйнування нейронних зв’язків через відсутність навантаження на мозок. Після цього і настає цифрова деменція — захворювання, яке супроводжується розладами пам’яті, складнощами сприйняття інформації та відсутністю критичного мислення», — пояснив він.
При цьому фахівець наголосив, що такі пристрої особливо небезпечні для дітей та підлітків. За словами Шпітцера, гаджети заважають освітньому процесу.
«Чверть тих, хто дивився телевізор понад три години на день, не зуміли закінчити шкільний курс, і лише 10% з них здобули вищу освіту. Це означає, що цифрові пристрої заважають досягти пікової форми розумового розвитку та сприяють ранній деменції», – зазначив він.
Щоб зменшити ризик «цифрового недоумства» батькам слід контролювати час, проведений дітьми в інтернеті. Також нейробіолог рекомендує дорослим влаштовувати так званий діджітал-детокс, відмовляючись певний період від використання гаджетів, що допоможе відновити роботу головного мозку.