Міністр освіти і науки у своєму Телеграм каналі прокоментував ситуацію з харчовим отруєнням дітей у навчальному закладі міста Хмельницький.
Як повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України, захворіли діти 1–4 класів, усього вражено школярів з 18 класів. Усі діти харчувалися у шкільній їдальні.
Інформацію про перші випадки госпіталізації дітей поліцейські отримали 7 вересня.
А станом на 10 вересня до лікарів звернулось 92 дитини із навчального закладу з діагнозом "гостре отруєння невстановленої етіології".
“Спалах масового харчового отруєння серед учнів Хмельницького навчально-виховного об'єднання № 1 «Школа-дитячий садок» став наймасовішим від початку поточного року.
92 дитини початкової школи, які постраждали внаслідок отруєння, отримують стаціонарну та амбулаторну медичну допомогу.
Саме тоді, коли держава докладає максимум зусиль та впроваджує наймасштабнішу реформу шкільного харчування в країні, недбалість окремих керівників закладів освіти й бездіяльність посадовців органів місцевого самоврядування ставлять під загрозу здоров’я дітей, їхніх батьків та освітян.
Зважаючи на неприпустимі факти недбальства й відсутність належної реакції на подію з боку уповноважених чиновників, ініціював термінове засідання тимчасової міжвідомчої комісії. Разом із колегами з МОЗ, Мінрегіону, Офісу Президента України, КМУ та ДПСС сьогодні перебуватиму на Хмельниччині.
Насамперед нами буде заслухано звіт щодо обставин, котрі передували спалаху, а також інформацію про стан дітей, які знаходяться у лікарні.
Обов’язково буду ініціювати комплексну перевірку всіх закладів освіти Хмельницької області щодо дотримання санітарного регламенту з метою недопущення подібних випадків.
Отримуйте актуальні новини освіти
Хочу подякувати Національній поліції м. Хмельницького за оперативне реагування на ситуацію. Саме слідчі ще 7 вересня відкрили кримінальне провадження, виїхали до закладу та ініціювали роботу експертів зі встановлення причин отруєння. Правоохоронці відреагували на інформацію в інтернеті. Новина про ймовірне отруєння 4 дітей, що була опублікована на одному з регіональних порталів, стала першоджерелом та підставою для початку їх роботи.
Натомість від адміністрації закладу освіти та органів місцевого самоврядування й дотепер не було жодного офіційного повідомлення до компетентних органів, зокрема й МОН.
Станом на 13 вересня, шостий день після спалаху, представники органів місцевого самоврядування на запит МОН не могли надати вичерпної інформації про ситуацію та навіть не володіли відомостями про відкрите кримінальне провадження.
Така ситуація є неприйнятною. Будемо детально з’ясовувати всі обставини та рівень відповідальності за це службових осіб. Окремо дякую голові Хмельницької ОДА за конструктив та максимальне сприяння в розслідуванні ситуації” — написав Шкарлет.