Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що Міністерство охорони здоров`я буде спонукати вчителів вакцинуватись.
Про це він розповів виданню "Укрінформ".
“Коли ми кажемо про освітян, то більша частина спалахів, яка пов'язана з "Дельтою", була пов'язана саме з навчальними закладами. І це спалах не серед учнів, а саме серед персоналу, який працює в закладах освіти. Освітяни – одна з ключових груп ризику, і кожна родина в Україні, мабуть, хоче, щоб 1 вересня відбулося і дитина пішла в школу. Зараз ця норма (80% вакцинованих педпрацівників в закладі освіти – ред.) націлена на те, щоб зробити школу безпечним середовищем. За умови вакцинованих педагогів ми маємо розуміння, що ми можемо не допустити спалаху в кожному закладі освіти. Це є умовою безпечного перебування учнів і безпечного освітнього процесу.
Ми спонукатимемо освітян вакцинуватися максимально. Ми розуміємо, що є абсолютні медичні протипокази – наприклад, вчитель не може вакцинуватися в рамках наявних соматичних захворювань. Саме тому і був залишений оцей відсоток 20%. Це на усі випадки, які пов'язані з алергічною реакцією, абсолютними медичними протипоказами. Така практика, така норма – це ознака цивілізованої держави, тому що освітяни, це ті люди, які своїм прикладом дають дітям розуміння, що треба використовувати досягнення науки та техніки, що є здоровий глузд у відношенні до профілактики. Тому ця норма виправдана, і ми не повинні стикатися з ситуацією, коли освітяни не хочуть вакцинуватися, і ми через це не будемо пускати своїх дітей до школи, тому що школа буде банально зачиненою.
До 1 вересня у нас ще два тижні, CoronaVaс має 14 днів інтервалу між дозами, тому я закликав би всіх педагогів, які ще не вакцинувалися, перед 1 вересня щепитися.
Ніякі преференції поки робитися не будуть, головна преференція в країні для кожної людини – те що вона захищена вакцинацією і перенесе це захворювання легко.
Багато країн використовують такі підходи (для мотивації людей вакцинуватися – ред.), і вони, як ми бачимо зі світового досвіду, працюють. Але в той же час ми маємо розуміти, що ці підходи працюють тоді, коли ми вже на завершальному етапі вакцинальної кампанії, коли вакциновано принаймні 50% населення країни, і нам залишається охопити ще 20% і треба мотивувати людей.
Отримуйте актуальні новини освіти
Коли ми перебуваємо на рівні вакцинації 10% однією дозою, 7-8% двома дозами, це наднизькі цифри для того, щоб ми навіть розмовляли про якісь преференції. Ми маємо принаймні дійти до позначки в 50% вакцинованого населення і вже після того впроваджувати якісь мотиваційні стимули, щоб вони прийшли на пункт вакцинації, або регулювати питання доступу до якихось публічних заходів, або регулювати користування громадськими послугами.
Зараз МОЗ більше фокусуватиметься на стимуляції тих людей, які є працівниками критичної інфраструктури, щоб дощеплювати їх до мінімально рекомендованих рівнів. Мова йде про працівників транспорту, медичних працівників, і ми зараз обговорюємо питання про неможливість роботи гуртожитків, якщо там недостатня кількість вакцинованих людей. Ми стикалися з великою кількістю спалахів, які реєструвалися саме в гуртожитках”.