Куди спрямують залишки коштів освітньої субвенції: рекомендації МОН

kudi sprjamujut zalishki koshtiv osvitnoyi subvenciyi rekomendaciyi mon 7ae9874 - Куди спрямують залишки коштів освітньої субвенції: рекомендації МОН

Міністерство освіти і науки України як головний розпорядник коштів освітньої субвенції надало рекомендації засновникам закладів освіти щодо проведення ґрунтовного аналізу поточного стану матеріально-технічної бази та спрямування залишків коштів за освітньою субвенцією, що утворилися на рахунках місцевих бюджетів станом на 1 січня 2021 року та/або були перераховані на рахунки територіальних громад з районних бюджетів у поточному році, на оплату праці педагогічних працівників та оновлення матеріально-технічної бази закладів та установ освіти, про що йдеться у листі МОН, направленого до голів обласних, Київської міської державних адміністрацій. 

Як інформує Міністерство, станом на 1 січня 2021 року загальний обсяг залишків коштів за освітньою субвенцією складає 5 322,7 млн гривень, включаючи кошти, що мають цільове призначення, виділені відповідно до рішень Кабінету Міністрів України у 2015-2020 роках. Станом на 1 липня 2021 року – 6 826,9 млн гривень. 

Як зауважив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, ціль МОН полягає у посиленні взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування з метою забезпечення ефективного використання коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Залишки субвенції слід направити на виплати заробітної плати педагогічним працівникам, закупівлю обладнання для їдалень та навчальних кабінетів, придбання засобів індивідуального захисту.

Відповідно до розпорядження Уряду щодо фінансування оснащення закладів освіти, цьогоріч та в наступних бюджетних періодах розпорядники коштів освітньої субвенції мають забезпечити проведення процедур закупівель згідно з відповідними Переліками погоджених пропозицій держадміністрацій, затверджених наказами МОН у 2020 році. Зміна погоджених переліків обладнання та/чи закладів освіти, на які відповідно до наказів МОН мають бути спрямовані кошти освітньої субвенції, не допускається.

Отримуйте актуальні новини освіти

За рахунок залишків коштів за освітньою субвенцією, які були зекономлені внаслідок проведення процедур закупівель, здійснюватиметься придбання обладнання для харчових блоків таких закладів освіти:

  • опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів (без урахування їх кількості у філіях) не менш ніж 200 осіб та їх філій;
  • заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів щонайменше 400 осіб;
  • заклади загальної середньої освіти, фінансування яких здійснюється з обласного бюджету;
  • заклади загальної середньої освіти, розташованих у селах (селищах), що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, з кількістю учнів щонайменше 100 осіб.

Використання коштів освітньої субвенції на придбання обладнання для їдалень закладів освіти здійснюється на засадах співфінансування. Обов’язковою умовою фінансування за рахунок освітньої субвенції є попереднє спрямування коштів місцевих бюджетів за цільовим призначенням.

Водночас кошти субвенції не можна витрачати на придбання меблів, посуду та інших предметів, що не належать до технологічного обладнання, що використовується для організації харчування в закладах загальної середньої освіти.

За рахунок залишків коштів за освітньою субвенцією, які були зекономлені внаслідок проведення процедур закупівель, здійснюватиметься оснащення навчальних кабінетів таких закладів освіти:

  • заклади спеціалізованої освіти наукового профілю;
  • заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів у 5-11 класах 600 і більше;
  • опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів у 5-11 класах 200 і більше;
  • заклади професійної (професійно-технічної) освіти з кількістю учнів, які здобувають повну загальну середню освіту, 400 і більше.

У листі МОН наголошує, що держадміністрації здійснюють придбання обладнання для навчальних кабінетів шляхом централізованої закупівлі та забезпечують його постачання до закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти.

У разі закупівлі малоцінних необоротних матеріальних активів відповідні видатки розвитку можуть бути спрямовані на видатки споживання.

В такий спосіб держадміністрації ефективно та в повному обсязі мають можливість використати залишки коштів за освітньою субвенцією.

З питання про закупівлю шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами за рахунок залишків коштів освітньої субвенції, у МОН наголошують про необхідність неухильного дотримання вимог Національного стандарту України ДСТУ 7013:2009 «Автобус спеціалізований для перевезення школярів. Технічні вимоги». 

В листі зазначається, що за інформацією обласних та Київської міської державних адміністрацій, станом на 01 липня 2021 року на рахунках місцевих бюджетів перебувало 214 11,4 тис. грн – залишки коштів, що мають цільове призначення та виділені відповідно до рішень Кабінету Міністрів України у 2015-2018 роках. Зважаючи на норми статті 25 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» та враховуючи поточну епідеміологічну ситуацію, відповідні кошти Міністерство рекомендує спрямувати на закупівлю засобів індивідуального захисту. 

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *