Організація Об’єднаних Націй заявляє, що не зважаючи на пандемію, необхідно негайно відкрити всі школи.
Чому це так необхідно?
“У Північній півкулі школи закриті на літо, але в Південній діти повинні сидіти за партами. Однак понад 600 мільйонів школярів в країнах, де триває навчальний рік, позбавлені можливості вчитися через пандемію.
Закриття шкіл призвело до зростання показників насильства і дитячої вагітності” — про це повідомив прес-секретар ЮНІСЕФ Джеймс Елдер.
У багатьох дітей немає можливості вчитися дистанційно.
У школярів в країнах з низьким рівнем доходу немає комп'ютерів, смартфонів або навіть доступу в інтернет, через що в умовах карантину вони практично повністю позбавлені можливості вчитися.
Насильство і вагітність замість навчання.
Але мова йде не тільки про навчання, а й про безпеку, спілкуванні з друзями і належному харчуванні. Замість усього цього дітям довелося зіткнутися з тривогою, насильством і підлітковою вагітністю.
«Візьмемо Уганду: з березня минулого року по червень цього року кількість вагітностей серед 10-24-річних, які звернулися за медичною допомогою, збільшилася більш ніж на 20 відсотків», – сказав представник Дитячого фонду.
На країни чекають економічні втрати.
Джеймс Елдер попередив про серйозні економічні наслідки, пов'язаних з нинішніми проблемами в сфері освіти. Пославшись на доповідь Світового банку, Джеймс Елдер підкреслив, що мова йде про втрату в перспективі 10 трильйонів доларів.
«Інакше кажучи, найкраще інвестування – в освіту. При цьому ЮНІСЕФ має на увазі не тільки розвиток, але і економіку: адже освіта збільшує заробітки на 10 відсотків в рік», – додав прес-секретар Дитячого фонду
Школи повинні закриватися останніми і відкриватися першими.
Отримуйте актуальні новини освіти
Сьогодні перед багатьма лідерам держав стоїть складний вибір – вводити обмеження або стикатися з масовим поширенням небезпечної хвороби. У ЮНІСЕФ вважають, що при цьому необхідно виходити з того, що «школи повинні закриватися останніми і відкриватися першими».
«Є явні докази того, що початкові і середні школи не входять до числа основних факторів передачі захворювання», – заявив представник ЮНІСЕФ. При цьому втрати, пов'язані з тим, що діти не ходять до школи, можливо, ніколи не зможуть бути відшкодовані.