Основні тези
- Польща занепокоєна описом Волинської трагедії в українських підручниках та пропонує переглянути матеріали і підготувати спільний підручник.
- У листі міністерка освіти Польщі висловила занепокоєння щодо висвітлення подій на Волині в підручнику для 10 класу.
Польща хоче змінити дані про Волинську трагедію в наших підручниках / PAP
Міністерка освіти Польщі Барбара Новацька занепокоєна тим, як події на Волині 1940-х років висвітлюють в українських шкільних підручниках з історії. Про це вона написала у листі до очільника нашого МОН Оксена Лісового.
Текст листа опинився в розпорядженні агентства РАР. Про це інформує 24 Канал.
Чому Польщі не подобається опис про Волинську трагедію?
Очільниця польського міністерства освіти звернула увагу на зміст підручника під назвою “Історія України” для 10 класу середньої школи, виданого у 2023 році.
В уривку листа стверджується, що причиною загострення польсько-українських відносин у період Другої світової війни “були масові вбивства українців, скоєні Армією Крайовою”.
Її жертвами стали мешканці Хелмської, Підляської, Галицької та Волинської областей. Кривава польсько-українська війна, в результаті якої загинули не тільки солдати, а й цивільні особи, тривала до 1947 року,
– цитується в листі.
Новацька попросила Лісового “вжити негайних заходів, зокрема переглянути інші підручники та підготувати нові, які відповідатимуть сучасному стану польсько-українських відносин”.
Польська посадовиця також пропонує підготувати спільний підручник з історії в межах двосторонньої Польсько-української експертної комісії з удосконалення підручників з історії та географії.
Зазначимо, що тема подій на Волині 1941 – 1943 років в українській історичній традиції називають “Волинською трагедією”, а в польській – “Волинською різаниною”. Вона є давнім предметом міждержавних суперечок.
Польські посадовці навіть раніше заявляли, що розв’язання історичних суперечок буде однією з обов’язкових умов вступу України в ЄС.
- Детально про те, чому поляки звинувачують українців, які реальні причини та кількість жертв Волинської трагедії, можна прочитати тут.