Основні тези
- Наказ Міністерства освіти і науки України №1112, що стосується, зокрема, дистанційного навчання, скасують.
- Наказ обмежує право вибору закладу освіти, доступ до дистанційної освіти та ускладнює навчання для дітей з ТОТ, загрожуючи безпеці дітей у прифронтових зонах.
- Влада планує шукати шляхи для повернення дітей до безпечних шкіл.
Наказ МОН про дистанційне навчання скасують / Freepik
Наказ Міністерства освіти і науки України №1112, який стосується, зокрема дистанційного навчання, скасують. Влада шукатиме шлях, як вивести дітей на навчання у безпечні школи.
Про це інформує 24 Канал з посиланням на повідомлення Михайла Федорова, який у новому уряді має стати першим віцепрем’єром. Він також назвав причину скасування документа.
Чому скасують закон МОН про дистанційку?
Наказ мають скасувати у п’ятницю, адже до нього є багато питань у громади і депутатів.
Разом з депутатами ми будемо шукати шлях, як досягати цілей і виводити дітей в офлайн, у безпечні школи. Як наздогнати всі знання, які були втрачені за останні кілька років – за ковід, повномасштабну війну… Будемо шукати цей шлях,
– повідомив посадовець.
Зазначимо, що цей наказ обмежує право вибору закладу освіти. Зокрема, з 1 вересня 2025 року учні-переселенці повинні навчатися очно в школі за місцем проживання.
Також документ обмежує доступ до дистанційної освіти. Для дистанційних класів встановлюють вимогу за кількістю учнів – не менш як 20 дітей. Така норма суперечить чинному Закону “Про повну загальну середню освіту”, згідно з яким у класі має бути щонайменше п’ять учнів.
Наказ також ускладнює навчання в українських школах дітям із ТОТ. За пропозицією міністерства, діти з ТОТ можуть навчатися дистанційно на педагогічному патронажі. Однак для цього їхні батьки мають написати спеціальну заяву, надати в ній свої персональні дані й дати згоду на їх обробку. А це небезпечно для українців з ТОТ, за якими стежать окупанти.
Наказ загрожує і безпеці дітей у прифронтових зонах. У МОН акцентують на поверненні дітей за парти у тих закладах освіти, де є укриття. Однак далеко не всюди є укриття або вони не відповідають вимогам. Та й сама дорога до школи у регіонах, які постійно під обстрілами, може бути небезпечною.
- В Офісі президента також розповіли, як готують школи до можливих блекаутів.