Основні тези
- Ім’я Даня має кілька варіантів повного написання, зокрема Данило, Даніла, Данііл, Даниїл, Даніїл, Даніель, через різні культурні та історичні впливи.
- В українській мові ім’я має транслітерацію – Данило.
-
Ім’я Данило має давньоєврейське походження, означаючи “Бог мій суддя”, і поширилося в Україні разом із християнством.
То як же назвати Даню? / Freepik. Ілюстративне фото
Суржик проявляється і в іменах. Тому культуру мовлення слід починати з них, але знаючи їх історію.
Ім’я Даня зараз дуже популярне, але при його повному написанні виникають цікаві ситуації, розповідає 24 Канал.
Яке повне ім’я у Дані
Популярне сьогодні ім’я Даня може здивувати вас варіантами повного написання.
Оскільки батьки при виборі імені сина керуються різними мотивами – біблійним походженням, святим, ім’ям героя улюбленого серіалу, книги чи просто красивим звучанням в іншій мові, тому вгадати складно.
А оскільки в Україні немає вимоги до написання імен лише в українській транслітерації, то повне ім’я у Дані може бути:
- Данило,
- Даніла,
- Данііл,
- Даниїл,
- Даніїл,
- Даніель.
Тому, про всяк випадок, – перепитайте.
Саме ім’я має, за однією версією, давньоєврейське походження і походить від імені Даниїл (іврит דָּנִיֵּאל), що означає “Бог мій суддя”. У біблійному контексті це ім’я носив пророк Даниїл, який був радником царя Навуходоносора і відомий своїми пророцтвами.
А за іншою – прийшло з германських мов у середньовіччі.
На теренах України поширилося разом з християнством і у нашій мові набуло звучання та транслітерації – Данило – твердо і мужньо!
Як і інші чоловічі імена, для української мови не характерні Нікіта і Кіріл.
Люди з іменем Данило, володіють лідерськими якостями, рішучі, здатні приймати важливі рішення та вести за собою інших.
В українській історії ім’я Данило набуло особливого значення завдяки князю Данилу Галицькому, правителю-королю Галицько-Волинського князівства у XIII столітті. Він був одним із найвидатніших державних діячів свого часу, а його правління сприяло популяризації цього імені в Україні.
Ще один державний діяч – гетьман Данило Апостол, очільник Гетьманщини на території Лівобережної України (1727 – 1734).
Оскільки ім’я поширене там, де є християнство, то у різних мовах набуло свого звучання: Daniel в англійській та французькій, Daniele – італійській, Данііл – російській, Danielius – литовській, Даніяр – турецькій, Денні – американська англійська.
Відповідно, кожна мова має свої короткі і пестливі форми, в українській мові поширені зменшувальні форми: Данилко, Данцьо, Данусик, Данько, Даня.
Іменин у Дані багато: 2 січня, 12 січня, 1 березня, 6 березня, 17 березня, 31 березня, 20 квітня, 4 червня, 5 червня, 26 червня, 23 липня, 12 вересня, 25 вересня, 4 жовтня, 25 листопада, 9 грудня, 11 грудня, 12 грудня, 24 грудня, 30 грудня – оберіть, котрі ближчі до вашого Дня народження.
Попри те, що повне ім’я може бути не українського варіанту, звертатися коротко можна по-українськи. Мова починається з імені, говоріть українською!